Корзина
1 отзыв
0 800 330 234
+380 44 334 69 54
+380 99 072 32 88
+380 50 588 46 97
УкраинаКиевулица Княжий Затон, дом 9А, офис 369 (прием посетителей по предварительной записи)
Корзина
Меледом Трейдерс

Що викидається на смітник

Що викидається на смітник

Незадовільний екологічний стан та загрозливі демографічні тенденції, зростання захворюваності та смертності - це наслідки недбалого ставлення до утилізації відходів, що призвели до збільшення площ полігонів...

Настав час для детального вивчення ситуації, аналізу, оцінки і прогнозу стану екології країни, громадського здоров’я, впровадження профілактичних заходів, серед яких на першому місці повинно бути суттєве зменшення викидів забруднюючих речовин та утворення небезпечних відходів. 

Мало хто знає, але сьогодні до небезпечних відходів можна віднести і харчові відходи. Ось декілька фактів, які змусять кожного відповідального українця замислитись над цим питанням:

  1. Харчові відходи у складі твердо-побутових відходів (далі – ТБВ) складають приблизно 60% від загального обсягу;
  2. На сьогоднішній день всі ТБВ в Україні не переробляються, а вивозяться на сміттєзвалища, де захороняються просто неба;
  3. Під впливом природних явищ починаються процеси, під час яких крім неприємних запахів, виділяються ще й парникові гази та газ метан;
  4. Метан у великій концентрації здатен до самозаймання, що призводить до пожеж на сміттєзвалищах та ще більшим викидам вуглекислого газу.

Саме тому люди, які мешкають чи працюють неподалеку від сміттєзвалищ страждають на респіраторні та вірусні захворювання, захворювання серцево-судинної системи та дихальних шляхів, це також є однією з причин росту онкохворих.

Зменшення викидів харчових відходів не лише покращить стан повітря та здоров’я українців, але й посилить родючі властивості ґрунту, адже харчові відходи – це добриво. Є різні методи переробки харчових відходів на користь природі, але найпопулярніший з них - компостування – найпоширеніший метод переробки відходів власниками присадибних ділянок, який потребує постійного контролю та участі з боку людини, а саме: подрібнювати всі компоненти перед тим, як покласти їх у компостну яму, постійно їх перемішувати, підтримувати відношення азоту та вуглецю, температуру та вологість. Лише при дотриманні всіх умов можна отримати високоякісний гумус

Компостування потребує додаткових знань та препаратів, адже компостні ями приваблюють гризунів, виділяють неприємні запахи та без застосування спеціальних препаратів можуть стати джерелом захворювань на власному дворі.

Аби вирішити проблему переробки харчових відходів, зробити її більш доступною для мешканців квартир та зменшити людський фактор канадські вчені розробили пристрій для переробки харчових відходів вдома – FoodCycler. Завдяки невеликим розмірам, а також встановленим змінним фільтрам переробка сміття стала можливою навіть на кухні та не причиняє дискомфорту мешканцям, адже працює тихо та без запахів. Під час переробки в FoodCycler сміття проходить 3 стадії обробки, а саме: висушується, подрібнюється та перемішується, при цьому зберігаються всі корисні властивості для подальшого використання в ґрунті. Отримане добриво одразу готово до використання та не потребує додаткових інгредієнтів. При дотриманні умов його можна накопичувати та зберігати деякий час в своєму приміщенні, що також зручно для власників дач. 

 

Джерело: прес-центр компанії Меледом Трейдерс

Другие новости