Корзина
3 отзыва
0 800 330 234
+380 44 334 69 54
+380 99 072 32 88
+380 50 588 46 97
УкраинаКиев02095, м.Київ, вул. Княжий Затон, буд. 9А, оф. 369
Корзина
Меледом Трейдерс
  • Меледом Трейдерс
  • Новости
  • Світ встановив крайній термін для збереження природи - 2020 рік, але жодна мета не була досягнута...

Світ встановив крайній термін для збереження природи - 2020 рік, але жодна мета не була досягнута...

Світ встановив крайній термін для збереження природи - 2020 рік, але жодна мета не була досягнута...

Десять років тому лідери 196 країн на зустрічі в Японії погодили список цілей, спрямованих на порятунок Землі. 2020 рік добігає кінця, а результати поки невтішні.

У цільових завданнях щодо збереження природи, прийнятих в Айті, викладено 10-річний план по збереженню світового біорізноманіття, забезпечення стійкості та захисту екосистем. Цілі були амбітними і важливими, серед них - запобігання зникнення видів, що знаходяться під загрозою, і поліпшення їхнього статусу до 2020 року.

2020 рік через три місяці вже закінчиться, а світ колективно не зміг повністю досягти єдиної мети, згідно зі звітом ООН «Глобальна перспектива в області біорізноманіття», опублікованому у вівторок, 15 вересня.

«Людство стоїть на роздоріжжі щодо спадщини, яке воно залишає майбутнім поколінням», - попереджається в доповіді, - «Біорізноманіття скорочується безпрецедентними темпами, і тиск, що приводить до цього зниження, посилюється».

Якщо ми продовжимо нашу траєкторію в умовах прискорення кліматичної кризи, біорізноманіття продовжуватиме погіршуватися, що обумовлено «в даний час нестійкими моделями виробництва і споживання, зростанням населення і технологічним розвитком», говориться в доповіді.

З 20 цілей тільки шість «частково досягнуті». Глобальні темпи збезлісення знизилися на третину в порівнянні з попереднім десятиліттям. Деякі країни впровадили ефективну політику управління рибальством, яка допомогла відновити запаси морської риби, що сильно постраждали від перелову та погіршення стану навколишнього середовища.

В середньому країни-учасниці повідомили, що

  • більше третини національних цілей знаходяться в процесі виконання;
  • половина національних цілей прогресує дуже повільно;
  • 11% цілей НЕ демонструють значного прогресу,
  • а 1% фактично рухається в неправильному напрямку.

Навряд чи можна відзначити прогрес, але «темпи втрати біорізноманітності безпрецедентні в історії людства, і тиск посилюється», - заявила в прес-релізі Елізабет Марум Мремо, виконавчий секретар Конвенції ООН про біологічне різноманіття, - «Живі системи Землі в цілому знаходяться під загрозою. І чим більше людство експлуатує природу і підриває свій внесок на благо людей, тим більше ми підриваємо власне благополуччя, безпеку і процвітання».

 

Источник: CNN World
 

 

Актуальні новини екології

Чому компостування корисне для навколишнього середовища?

Їжа надто цінна, щоб її просто викидати ...

Другие новости