Корзина
3 отзыва
0 800 330 234
+380 44 334 69 54
+380 99 072 32 88
+380 50 588 46 97
УкраинаКиев02095, м.Київ, вул. Княжий Затон, буд. 9А, оф. 369
Корзина
Меледом Трейдерс

Що відбувається зі старими мобільними телефонами, коли термін їх служби добігає кінця?

Що відбувається зі старими мобільними телефонами, коли термін їх служби добігає кінця?

Варіантів небагато: відправляються на переробку (але ймовірність цього мінімальна), на сміттєзвалища та полігони, або спалюються. Але, дослідження показують, що більшість з них все ж таки перебуває у довгій «сплячці» в шафах та ящиках. 

З одного боку, це добре - застарілі пристрої не викидають. З іншого боку - погано, оскільки телефони, що знаходяться в режимі «спокою», являють собою не використовуваний ресурс, в той час, як при правильній переробці може істотно підвищити цінність і знизити попит на нову сировину.

Майбутня Ініціатива Європейського Союзу з циркулярної електроніці може допомогти вирішити цю проблему. Ця ініціатива є одним з багатьох дій, зазначених в новому плані по економіці замкнутого циклу, опублікованому Європейською комісією 11 березня 2020 року. Згідно з планом, Ініціатива в області циркулярної електроніки буде запропонована до кінця 2021 року.

Особлива увага в рамках ініціативи буде приділятися схемами винагороди, що спонукає споживачів здавати свої старі пристрої для повторного використання або переробки. У плані дій наголошується, що буде розглянута «загальноєвропейська схема повернення або продажу старих мобільних телефонів, планшетів та зарядних пристроїв». В ЄС вже можна повернути старі пристрої роздрібним продавцям, але пропозиція винагород може значно збільшити частку повернення пристроїв на переробку, вважать автори ініціативи.
Практику винагороди за доставку деяких категорій відходів на спеціальні майданчики впровадили в Іспанії.
Жителі отримують смарт-карту, яка сканується кожен раз, коли вони здають на переробку відходи. На дану карту нараховуються бали, розмір яких залежить від того, що вони переробляють, і в якій кількості. Найбільша кількість балів нараховується за відповідальну доставку найбільш небезпечних відходів на об'єкти переробки, до таких відходів відноситься і електроніка. Бали міняють на ваучери, якими можна скористатися в місцевих магазинах. Схема виявилася успішною і охоплює більшу частину місцевих жителів.

За іншою схемою, приносячи відходи в спеціально відведені місця, жителі можуть скоротити загальні витрати на збір та переробку відходів. Схема винагороди в регіоні, відома як My Environmental Account (Mi Cuenta Ambiental), по суті, повертає заощадження еко-свідомим жителям.

Фінансований ЄС дослідний проект CIRC4Life демонструє аналогічний підхід в рамках своєї спільної роботи над моделями замкнутої економіки. Проект, який триватиме до квітня 2021 року тестує схему винагороди за зберігання старих планшетних комп'ютерів та іншої електроніки в «розумних кошиках» в місті Гечо, недалеко від Більбао.

Але вже зараз, за результатами проведеного попереднього дослідження, автори проекту дійшли висновку, що найбільш важливим стимулом здачі електронних відходів є доступність спеціальних пунктів прийому.

Джерело: European Commission 

Світ встановив крайній термін для збереження природи - 2020 рік, але жодна мета не була досягнута...

На що здатні "зелені" доріжки та чому в Німеччині озеленюють трамвайні колії
 

Чому компостування корисне для навколишнього середовища?

Побутові електронні утилізатори харчових відходів значно спрощують виробництво органічного добрива

Другие новости