Корзина
1 отзыв
0 800 330 234
+380 44 334 69 54
+380 99 072 32 88
+380 50 588 46 97
УкраинаКиевулица Княжий Затон, дом 9А, офис 369 (прием посетителей по предварительной записи)
Корзина
Меледом Трейдерс
  • Меледом Трейдерс
  • Новости
  • "Розумний одяг" - фантастика чи реальність? Новий виклик екології чи рішення від надмірного споживання та викидання текстильних виробів?

"Розумний одяг" - фантастика чи реальність? Новий виклик екології чи рішення від надмірного споживання та викидання текстильних виробів?

"Розумний одяг" - фантастика чи реальність? Новий виклик екології чи рішення від надмірного споживання та викидання текстильних виробів?

Тільки уявіть! Одяг, який адаптується до погодних умов, зберігає тепло у прохолодну погоду, і охолоджує тіло у спеку без зовнішніх джерел живлення.

З метою зменшення кількості одягу, дослідники ACS Applied Materials & Interfaces розробили міцну та зручну тканину, яка нагріває та охолоджує тіло без витрат енергії. Вчені затверджують, що «розумний одяг» можна носити, як на вулиці, так і в приміщенні, тому з моменту його активного використання людством, прогнозують скорочення потреби в кондиціонерах та опаленні.

«Розумний одяг» - це вже не новина, він і раніше використовувався (наприклад, верхній одяг та взуття з підігрівом), але вперше одна й та сама тканина здатна і нагрівати, і охолоджувати, та ще не потребуючи при цьому зовнішнього джерела живлення. Гуанмін Тао та його колеги поставили за мету розробити більш практичний текстиль для індивідуального управління температурним режимом, який зміг би подолати всі ці обмеження.

Дослідники заморозили шовк і хітозан, матеріал з твердого зовнішнього скелета молюсків, в кольорові волокна з пористої мікроструктури. Вони заповнили пори поліетиленгліколем (ПЕГ), що змінює фазу полімером, який поглинає і виділяє теплову енергію. Потім вони покрили нитки полідіметілсілоксаном, щоб запобігти витіканню рідкого ПЕГ. Отримані волокна були міцними, гнучкими і водовідштовхувальними. Щоб перевірити волокна, дослідники сплели їх в клаптик тканини, який поклали в поліефірную рукавичку.
Коли людина в рукавичці поміщала руку в гарячу камеру, твердий ПЕГ поглинав тепло з навколишнього середовища, розчиняючись в рідини і охолоджуючи шкіру під пластиром. Потім, коли рука в рукавичці перемістилася в холодну камеру, ПЕГ охолоджувався, виділяючи тепло і нагріваючи шкіру. За словами дослідників, процес виготовлення тканини сумісний з існуючої текстильною промисловістю і може бути розширений для масового виробництва.

Цікавий винахід, спрямований зменшити кількість використання текстильних виробів, але є певні АЛЕ…

  1. Перш за все, є сумніви відносно того, що людина взагалі здатна обмежитись однією-двома речами максимум протягом тривалого терміну (якщо говорити про масове використання «розумного одягу»).
  2. По-друге, на наш погляд, великі сумніви відносно екологічної утилізації зношеного «розумного одягу». Куди воно потім піде та наскільки збільшиться тим самим кількість мікропластику в харчовому ланцюгу, з яким зараз бореться весь світ?
Як ми бачимо подальші текстильні вподобання та вибір покупця:
  1. Однозначно треба зменшувати використання одягу до розумної кількості. «Одноразовий» одяг, який практикується в де-яких економічно розвинутих країнах, вже можна рахувати невдалим минулим, яке завдало непомірної шкоди довкіллю. Завдяки штучним матеріалам він майже не використовується повторно та не підлягає переробці. Тонни текстильних виробів потрапляють на сміттєзвалища, де розкладаються сотні років, засмічуючи навколишнє середовище нафтопродуктами.

2. Більш популярним та затребуваним буде одяг з натуральних тканин. По-перше, він не шкодить здоров’ю людини, по-друге – не засмічує довкілля, може використовуватися повторно. В Японії, текстильне сміття сортується працівниками сміттєпереробних станцій на:

  • Одяг, який можна повторно використовувати,
  • Одяг, який вже не можна носити, але можна використати як вторинну сировину для виробництва інших товарів, наприклад, господарчих ганчірок,
  • Одяг, придатний лише для утилізації.

3. Натуральні тканини та вироби з них коштують більше за штутні та синтетичні, тому багато споживачів переглянуть свої вподобання та замість декількох одиниць синтетичного одягу придбають одну, але з натуральної тканини. Тим самим, зменшиться споживання та обсяг викинутих текстильних виробів.

Джерело: прес-центра компанії «Меледом Трейдерс» з використанням матеріалів www.sciencedaily.com

 

І знов про користь органічних добрив, що були отримані з харчових відходів за допомогою побутового компостера FoodCycler

Японське село Камікацу прагне стати першим населеним пунктом з нульовими відходами в світі до кінця 2020 року! Рівень утилізації в них вже досягнув відмітки 81%, залишилось зовсім трохи.

Місто і щури... Загрози для мешканців та сприятливі умови для розповсюдження інфекцій

Побутовий утилізатор харчових відходів 

Компостер харчових відходів для промислових підприємств та ресторанів

Другие новости